Witamy na stronach Gościńca Żar.

Gosciniec-Zar-2016Gościniec Żar to kameralny rodzinny pensjonat i wyjątkowe miejsce z niesamowitym widokiem, na pasmo górskie. Oferujemy naszym gościom tylko 4 pokoje i 1 apartament.

Gościniec Żar położony jest w Beskidzie Żywieckim, w Międzybrodziu Żywieckim na zboczu góry Żar. Cisza, spokój, wspaniałe lasy, przepiękne widoki to najważniejsze atuty tego miejsca. Usytuowanie gościńca gwarantuje doskonały wypoczynek w ciszy i spokoju z dala od gwaru miasta

z rozbrzmiewającym w tle śpiewem ptaków oraz okalającymi ośrodek pięknymi lasami. Spacery, turystyka górska to tylko niektóre sposoby aktywnego spędzania czasu.

Około 2 km od Gościńca Żar znajduje się stacja kolejki linowo-terenowa Żar wiozącej turystów na górę Żar, która w miesiącach zimowych jest wygodnym transportem dla narciarzy. Żar słynie z faktu iż na jej szczycie umiejscowiony jest zbiornik wodny, który jest częścią elektrowni szczytowo-pompowej na górze Żar .

Gościniec znajduje się 1km od wyciągu narciarskiego, parku linowego Trollandia. 4 km. od naszego gościńca znajduje się jezioro Międzybrodzkie, oraz 4km. jezioro Żywieckie. Na zboczu góry Żar swoją siedzibę ma

Górska Szkoła Szybowcowa AP „Żar”. Ponadto wśród przepięknych widoków, możecie Państwo doświadczyć niesamowitych emocji, na całorocznym torze saneczkowym zwanym też górskim roller coasterem.

Okolica idealnie nadaje się do uprawiania turystyki górskiej i rowerowej, narciarstwa, wędkarstwa oraz relaksu nad jeziorami.